Ako vznikol projekt Dary ženy a môj blog?

Stále som vo svojom živote niečo hľadala, cítila akúsi prázdnotu a mala som túžbu zistiť, čo to je.

Najprv tu boli role ako dcéra, sestra, vnučka a časom mi pribúdali nové role – zamestnankyňa, manželka, matka s nádejou, že zaplnia to prázdne miesto vo mne. Napriek tomu, že moju rodinu veľmi ľúbim, tá prázdnota stále ostávala.

Tehotenstvo a pôrod ma vrátilo viac do môjho tela, ktoré som brala ako samozrejmosť, málokedy som chápala jeho prejavy.

Začala som čítať knihy a počúvať rozhovory na ženskú tématiku, ktorá ma tak veľmi zaujíma. To ako málo informácií sa k nám ako dievčatám a ženám o menštruácií a našom ženstve dostáva, ma začalo vnútorne trápiť a tak sa vo mne ozvala moja nová rola, rola tvorkyne. Tá začala pomaličky vypĺňať to prázdne miesto a našla som svoje poslanie – šíriť a skúmať naše ženské dary.

Začala som premýšľať, ako by som mohla informovať ženy, ako začať pre nás ženy tvoriť. A tak prišiel nápad, ktorý mi nedal spať – vytvoriť projekt Dary ženy. Verím, že ženy, ktoré budú hľadať, sa k mojím článkom dostanú a odnesú si niečo, čo im pomôže na ich ceste sebapoznania.

Prijala by som si, aby sme sa my ženy opäť napojili na našú vnútornú silu a múdrosť nášho tela. Aby sme boli vďačne za to, že sme také ako sme. Aby sme sa naučili mať sa radi a s láskou sa starali o naše telo – náš posvätný chrám, vďaka ktorému môžeme robiť toľko úžastných veci – pobozkať nášho muža, pohladkať naše dieťa, cítiť vôňu, chuť a nekonečne veľa ďalších vecí.

Chcela by som, aby už moje deti od malička poznali múdrosť svojho tela, vážili si ho, boli za svoje telo vďačné a nechceli ho meniť na obraz niekoho iného.

Viem, že ak chcem niečo zmeniť, potrebujem začať u seba. Naučiť to naše deti a žiť to spolu s nimi.

Verím, že vždy je ten správny čas začať čerpať zo svojej sily a obratiť sa na múdrosť nášho tela.

Cieľom projektu je, aby sme objavili dary, ktoré nám ženstvo prináša, boli za ne vďačné a boli šťastné práve také aké sme, pretože každá sme jedinečná.

Ďakujem Ti milá žena, že si môj príbeh dočítala až do konca a prajem Ti, aby si objavila dary ženstva, aby si v živote bola šťastná a naplená tvojim poslaním. Aby si o menštruácií hovorila s láskou nie len so svojou dcérou, ale aj synom. Citím, že je dôležité o našej cykličnosti poučiť aj mužov, aby sme mohli spolu žiť s väčším pochopením a úctou.

Ďakujem i Tebe milý muž, že si čítal moje slová a vážim si, že sa zaujímaš o dary ženy. Pevne verím, že informácie o menštruácii a ženských daroch Ti pomôžu pochopiť ženy v tvojom okolí, či už je to manželka, dcéra, matka, sestra alebo kolegyňa.

S láskou a vďačnosťou,
Janka

Som ženou, manželkou, maminkou, dcérou, sestrou a tvorkyňou môjho života a projektu "Dary ženy". O mne a projekte si môžete prečítať tu
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *