Som žena, ktorá rada tvorí, organizuje a plánuje.

Mojou vášňou je objavovať dary ženstva a baví ma vytvárať priestor, kde sa ženy vedomé si svojich darov môžu podeliť o ich skúsenosti a tým nás inšpirovať na našej jedinečnej ceste.

O mne

Som ženou, manželkou, maminkou, dcérou, sestrou a hrdinkou môjho životného príbehu. Toto sú moje najdôležitejšie role, ale zďaleka nie jediné, ktoré mám 🙂 Som vždy iná a verná sama sebe.

Som vďačná životu, ktorý mi ukázal cestu, na ktorú sa mám vydať a to byť šťastnou ženou, užívať si dary ženstva, vziať si zodpovednosť do svojich rúk a tvoriť život podľa môjho jedinečného scenáru.

Aké to bolo, než prišiel nápad

Niečo v mojom živote stále nedávalo zmysel, síce sa mi v živote skoro všetko darilo podľa mojich plánov a predstáv, stále som cítila akúsi prázdnotu.

Často som sebe a okoliu vyčítala, že nie som šťastná i napriek tomu, že mám manžela, ktorý mi veľmi veľa pomáha v domácnosti, tri zdravé, krásne deti a stále mi to nestačilo.

Nechápala som, ani nevedela čo je to, to čo mi chýba. Boli dni, kedy som sa cítila skvele a potom prišli dni, keď som nemala chuť na nič, ani sa hrať s vlastnými deťmi. Bola som nervózna, kričala, plakala a neustále obviňovala druhých za svoje nálady a nešťastie, väčšinou svojich najbližších.

Cítila som sa prinajmenšom ako rozdvojená osoba, nechápala som samú seba a nevedela, čo sa to so mnou deje, prečo som taká, myslela som si, že som blázon.

Prišiel nápad a vznikol projekt

Do rúk sa mi našťastie dostala kniha od Mirandy Gray, pri ktorej som sa rozplakala a pochopila ďalšie dary menštruácie a našla veľa odpovedí na moje otázky. Pri čítaní tejto knihy som si hovorila so slzami v očiach - "ja nie som blázon, som cyklická žena".

Zároveň sa ku mne dostávali nové informácie o menštruácii a inšpirujúce ženy, ktoré s láskou o nej hovorili. Za všetky informácie a ženy, ktoré mi prišli do života som veľmi vďačná.

To ako málo informácii sa k nám ako dievčatám a ženám o menštruácii dostáva, vnímam ako veľmi smutné a tak sa vo mne ozvala moja nová rola - rola tvorkyne. Tá začala vyplňovať to prázdne miesto a našla som svoje poslanie a tým je šíriť a skúmať naše ženské dary.

O projekte - Dary ženy

Začala som rozmýšľať, ako by som mohla informovať ženy, ako začať tvoriť. A tak prišiel nápad, ktorý mi nedal spať,  vytvoriť projekt Dary ženy. Verím, že ženy, ktoré budú hľadať sa k mojím článkom dostanú a odnesú si niečo, čo im pomôže na ich ceste sebapoznania.

Prijala by som si, aby sme sa my ženy opäť napojili na našú vnútornú silu, intuíciu a múdrosť nášho tela. Aby sme boli vďačne za to, že sme také aké sme. Aby sme sa naučili mať sa radi a s láskou sa starali o naše telo – náš posvätný chrám, vďaka ktorému môžeme robiť toľko úžastných veci – pobozkať nášho muža, pohladkať naše dieťa, cítiť vôňu, chuť a nekonečne veľa ďalších vecí.

Chcela by som, aby už moje deti od malička poznali múdrosť svojho tela, vážili si ho, boli za svoje telo vďačné a nechceli ho meniť na obraz niekoho iného.

Zámerom projektu je podporiť ženy na ich ceste sebapoznania prostredníctvom článkov na rôzne ženské témy, rozhovorov so ženami, ktoré sa chcú podeliť o svoje dary a skúsenosti.

Najdete tu zoznam a pozvánky na rôzne aktivity, ktoré uskutočnujú ženy pre ženy. 

Cieľom projektu je, aby sme objavili dary, ktoré nám ženstvo prináša, boli za ne vďačné a boli šťastné práve také aké sme, pretože každá sme jedinečná.

A tu to ešte nekončí, ale len začína. Citím vďačnosť, že možem otvárať a držať ženám priestor, aby našli samé seba a uvideli svoju krásu. Prijala by som si, aby sa dokazali na seba pozrieť, tak ako ich vidím ja.

Naučila som sa pracovať s podvedomím prostredníctvom certifikovaného kurzu Neuro-Lingvistického programovania a tak viem, ako ľahko sa dá zmeniť to, čo už v živote nechceme a ako dosiahnúť to čo chceme. Otvorilo mi to neuveriteľne veľa možností. 

Naučila som sa prepájať myseľ, telo a dušu, aby boli v harmónii a mohli spolutvoriť náš nový lepší život. Vediem kakaové ceremónie, ženké kruhy, rôzne formy intuitívneho tanca, kurzy Akášických záznamov, kruz kvantovania a rôzne prechodové rituály.

Objavila som v sebe dary, ktoré pomáhaju mne na mojej ceste životom a sprostredkúvajú uvedomenia ženám na ich ceste.

Milujem akú silu máme, keď tvoríme spolu, spolupracujeme a navzájom sa podporuje. 

Ďakujem Ti ♥

Ďakujem Ti, milá žena, že si môj príbeh dočítala až do konca. Prajem Ti, aby si objavila dary ženstva a v živote bola šťastná a naplená tvojím poslaním. Aby si o menštruácií hovorila s láskou nie len so svojou dcérou ale aj synom. Citím, že je dôležité o našej cyklickosti poučiť aj mužov, aby sme mohli spolu žiť s väčším pochopením a úctou.

Ďakujem i Tebe, milý muž, že si čítal moje slová a vážim si, že sa zaujímaš o dary ženy. Pevne verím, že informácie o menštruácii a ženských daroch Ti pomôžu pochopiť ženy v Tvojom okolí, či už je to Tvoja manželka, dcéra, matka, sestra alebo kolegyňa.

S láskou a vďačnosťou,

Janka