Tanec ako forma meditácie a liečenia

Tanec je pohyb a pohyb je život. Plynutie v radosti, hravosti a ľahkosti…

Tanec je prirodzenou súčasťou ženy. Ženy môžu prostredníctvom tanca vyjadriť, prijať, prepustiť všetko, čo potrebujú. Tanec ako vedomá forma liečenia je najľahší a najprirodzenejší spôsob ako sa môže žena postarať o svoje fyzické a psychické zdravie.

Tancovať môžeme nie len, keď sme šťastné ale práve naopak, keď sa cítime zle, alebo keď máme stav, že sa doslova necítime byť nažive. Tanec ako pohybová aktivita má pozitívny vplyv na pamäť, koncentráciu a prináša nám radosť a stabilitu v ťažkých životných skúškach.

Veľa žien upadá do strachov, depresií a je zahltených dnešným životným štýlom, kde má pre nás každý sto tisíc rád a ešte k tomu protichodných. Naša myseľ je preplnená a nemáme miesto, aby sme mohli plynúť a len byť, nemáme čas doslova na nič.

Tanec je sám o sebe liečivý. Rozprúdi v nás energiu a uvoľňuje z nás čo nám už neslúži. Do nášho tela sa ukladajú nespracované emócie a mi samé sa vieme liečiť. Každá z nás si dokáže pomôcť sama. Nie tým, že bude hľadať a nasledovať rady ostatných, ale tým, že si bude vytvárať priestor pre seba, kde jej môže prísť jej jedinečný spôsob ako sa uzdraviť.

Tanec 7 čakier alebo intuitívny tanec je krásna forma ako dostať z tela to, čo nepotrebujeme. Každá z nás svojim jedinečným spôsobom, takým akým jej v danú chvíľu príde. Ženy sa potrebujú naučiť pracovať a prepájať so svojim telom. Tanec je skvelá forma ako to robiť v ľahkosti, hravosti a zároveň v jedinečnosti každej z nás.

Milujem prácu s energetickými centrami. A spojenie tanca, hudby, energetických centier a tvorenia v tomto prípade intuitívnej kresby v bezpečnom a posvätnom priestore je obohacujúce.

Tanec spojený s energetickými centrami nám pomáha vyplaviť z jednotlivých čakier to čo už nepotrebujeme, rozhýbať čo stagnuje a pripraví naše telo na prijatie niečoho nového. Krásne na tom je, že v priestore tancuje každá žena svoj vlastný intuitívny tanec riadený jej telom a jej podvedomím. Myseľ je v tejto chvíli stíšená, aby mohlo dôjsť k hlbokému liečeniu.

Pri tanci dochádza k terapií individuálnej a jedinečnej priamo pre Teba. Keď sú naše energetické centrá prečistené a zharmonizované tak vibrujú na svojej prirodzenej frekvencii a to nám umožňuje zažívať v našom živote doslova zázraky.

Keby každá žena denne tancovala, nepotrebovala by žiadne terapie. Čo môžeme urobiť hneď teraz je tancovať a učiť to naše deti. Prečo? Lebo chceme vidieť naše deti ako si užívajú život, ako žijú v plnej dôvere a sebaláske vo svojom tele. Tanec ako zdroj kreativity a životnej sily.

Tanec je nádherná a dostupná metóda pre všetkých. Tak si zapni svoju obľúbenú pieseň a nechaj tvoje telo hýbať sa vlastným rytmom, vlastným tempom a vlastným spôsobom. Pusti všetky svoje programy, presvedčenia, zvyky, naučené vzorce a dovoľ tvojmu telu uzdraviť sa.

Ak si túžiš zatancovať v kruhu žien a v bezpečnom posvätnom priestore, kde budeš tancovať vlastný tanec uzdravenia, pridaj sa k nám. Tanec ťa prebudí k životu a do tvojej sily.

S radosťou ti otvorím bránu k sebe samej a tvojmu daru liečenia sa.

S láskou,

Janka

Som ženou, manželkou, maminkou, dcérou, sestrou a tvorkyňou môjho života a projektu "Dary ženy". O mne a projekte si môžete prečítať tu
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *